Krajowy System e-Faktur od lipca 2024 r. - Sejm odrzucił weto Senatu

Krajowy System e-Faktur od lipca 2024 r. - Sejm odrzucił weto Senatu

Sejm odrzucił senackie weto do ustawy wprowadzającej obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. Na mocy przyjętych przepisów czynni podatnicy VAT zostaną zobligowani do wystawiania faktur ustrukturyzowanych z wykorzystaniem KSeF od 1 lipca 2024 r.

Pół roku później, a więc od początku 2025 r., tym obowiązkiem zostaną też objęte podmioty korzystające z przedmiotowego i podmiotowego zwolnienia z VAT. Faktury ustrukturyzowane będzie można wystawiać przy użyciu komercyjnych programów lub bezpłatnych narzędzi, które udostępni Ministerstwo Finansów.

Wystawiaj i wysyłaj darmową e-fakturę KSeF w programie fillup e-faktury
W programie fillup e-faktury szybko i łatwo wystawisz oraz wyślesz darmową e-fakturę w KSeF. Najlepsze rozwiązanie do wystawiania faktur ustrukturyzowanych w Krajowym Systemie e-Faktur.
Wystaw e-fakturę w systemie KSeF już teraz »

Krajowy System e-Faktur to scentralizowana platforma służąca do wystawiania i odbierania elektronicznych faktur. KSeF działa od początku 2022 r., jednak na razie korzystanie z niego jest dobrowolne. Firmy, które się na to zdecydują już teraz, korzystają z preferencji w postaci skróconego z 60 dni do 40 dni terminu zwrotu VAT.

Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta.

Czytaj:
KSeF e-faktura logowanie

Wystaw fakturę KSeF online