Rejestracja VAT - VAT-R a pliki JPK_V7

Rejestracji VAT, dokonuje się w momencie rejestracji działalności lub w terminie późniejszym. Sprawdź kiedy musisz zarejestrować VAT-R i wysyłać JPK_V7.

VAT od transakcji europejskich OSS, IOSS

Sprawdź jakie są możliwości i procedury rozliczania podatku VAT od transakcji i usług świadczonych na terenie Unii Europejskiej (OSS i IOSS) - poradnik.

Deklaracja VAT - obowiązek podatkowy

Prawidłowe wypełnienie deklaracji VAT w pliku JPK_V7 zależy od tego, czy właściwie ustalony został obowiązek podatkowy. Sprawdź jakie czynności deklarować.

Odliczenie 50% VAT od zakupu paliwa

Koszty samochodu osobowego w firmie. Sprawdź jak możesz odliczyć 50% VAT od zakupu paliwa do samochodu w Twojej firmie oraz jak rozliczyć go w pliku JPK_V7.

Odliczenie 50% VAT od samochodów firmowych

Ile vat do odliczenia od samochodu osobowego? Sprawdź na jakich warunkach możesz odliczyć 50% podatku VAT od zakupu samochodów firmowych.

100% odliczenia VAT dla aut firmowych - VAT-26 i ewidencja przebiegu pojazdu

100% odliczenia VAT od samochodu? Jeżeli wykorzystujesz auto wyłącznie do celów firmowych. Złóż druk VAT-26 i prowadź ewidencję przejechanych kilometrów.

Zwrot VAT czy przeniesienie na kolejny okres

Zwrot VAT - jeżeli VAT za dany okres jest niższy niż podatek naliczony, (nadwyżka), możesz przenieść ją na kolejny okres lub wystąpić o zwrot VAT w JPK_V7.

Zwrot VAT z UE – druk VAT-REF

Zwrot VAT z krajów UE. Nabywasz towary lub usługi na terytorium innego kraju UE, możesz wystąpić z wnioskiem o zwrot zapłaconego VAT - wypełnij VAT-REF.

Ile podatku VAT zapłacę

W deklaracji VAT JPK_v7 kluczowe jest ująć te czynności, w stosunku do których obowiązek podatkowy powstał w okresie, którego dotyczy deklaracja.

e-Deklaracje i druki VAT

W związku z transakcjami podlegającymi opodatkowaniu podatkiem VAT, podatnicy mają obowiązek składać szereg e-Deklaracji i druk VAT. Sprawdź!